Postęp projektu

Postęp projektu

  • Stan BDB
  • Wygląd zewnętrzny
  • Podwozie
  • Zawieszenie
  • Hamulce
  • Swap
  • Odbudowa
  • Wnętrze
  • Stroker

01 sierpnia 2015

I'm back

Nareszcie, po 82 dniach mogłem odebrać auto z naprawy. Radocha niesamowita, po tak długiej przerwie czułem się jakbym kupił Złotą na nowo.
Na czas naprawy nie narzekam, bo wiem jaki był problem z dostępem do części (choć nie ukrywam, że cholernie mi się dłużyło, no ale trudno). Wszystkie plastiki, czyli m.in. listwy zderzaka, ślizgi, zaślepki są wymienione na nówki sztuki z ASO.Trochę było do naprawiania, choć bez tragedii. Auto zostało wyciągnięte na ramie. Po pogiętym nadkolu z prawej strony nie ma śladu. Szpara przy tylnych drzwiach została wyrównana i w ogóle nie widać, że jeszcze jakiś czas temu praktycznie nie istniała.
Podłoga bagażnika przy uderzeniu podgięła się w górę. Po "ramowaniu" jest ok, chociaż mam wrażenie, że w jednym miejscu jest lekko wypukła. Prawie niezauważalnie, ale jednak.
Spodobało mi się podejście pracowników serwisu. Chłopaki są na prawdę w porządku. Widać, że lubią to co robią i interesują się tym. Mają ogromną wiedzę na temat samochodów i nie odwalają lipy.
Pani w biurze papierki załatwiła szybko i bezboleśnie, wytłumaczyła mi nawet jak, co i po co choć takiego obowiązku nie miała. Dla takiego mongoła ubezpieczeniowo-papierologicznego jak ja to wielka pomoc.
Odbierając auto oczywiście dokładnie je obejrzałem. W środku nie znalazłem żadnych śmieci, jak zdarza się u niektórych mechaników. Złota była wysprzątana w środku i umyta.
Bałem się, że moja nie tak dawno wychuchana szpera pójdzie się walić, ale okazało się że bebechy są całe, więc trzeba było tylko wymienić dekiel, którego ucho się urwało. Poskładali mi szperę porządnie, zalali nowym olejem (75W140 oczywiście) i założyli inny dekiel wyhaczony na szrocie - oczyszczony i pomalowany tak jak mój poprzedni!

Na razie przejechałem ok. 120km, większość autostradą, więc prędkości do 140km/h ;) Złota jedzie jak po sznurku, nie ściąga, nie telepie ani nic takiego. W zakrętach dobrze trzyma się drogi. Dyfer ładnie pracuje. Póki co to za mały dystans aby powiedzieć coś więcej, ale jak na razie wrażenia pozytywne. Serwis mile mnie zaskoczył i gdyby ktoś mnie pytał o dobrych fachowców w okolicach Poznania, to na pewno bym ich polecił. Może się komuś przydać: Auto-Smart.

Dla ciekawskich protokół szkody z MTU:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.